Nasilenie lęków i senność po leku Atarax

Cierpię na zespół Aspergera, depresję i nerwicę lękową. Od dłuższego czasu biorę Atarax, bo jest to jedyny lek, który mi jak dotąd pomógł. Niestety, ostatnio wręcz zaczął nasilać moje lęki. Mam przyspieszoną akcje serca, oddech i czuje dziwny ucisk w klatce piersiowej. Do tego strasznie chce mi się spać, chociaż biorę atarax w małej dawce.(mam niskie ciśnienie). Czy powinnam odstawić ten lek, czy brać go nadal? Proszę nie pisać, że mam udać się do lekarza. Nie mam pieniędzy i zdrowia na lekarzy

Witam Panią!
Atarax może nasilać problemy ze snem ze względu na znajdującą się w leku hydroksyzynę. Działanie preparatu jest zasadniczo skoncentrowane na obniżeniu odczuwanego lęku, co może niekiedy przeradzać się w pobudzenie lub euforię. Przy zaburzeniach lękowych bardzo skuteczne jest oddziaływanie łączone farmakoterapii wraz z psychoterapią. Zachęcam do kontaktu z psychologiem lub terapeutą, którzy zajmują się psychoterapią lęku. Prywatne leczenie może być kosztowne, natomiast bezpłatną poradę specjalistów może Pani otrzymać w poradniach zdrowia psychicznego lub gabinetach mających kontrakt z NFZ.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam,

Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji specjalisty psychiatry i pomocy psychoterapeuty w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie NZOZ, który ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Informacje o dostępności specjalistów w rejonie gdzie Pani zamieszkuje, znajdzie Pani na stronie: http://www.nfz.gov.pl/kontakt/infolinie-nfz/

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf