Wynik badania histopatologicznego po operacji odbytnicy

Witam,proszę o ocenę wyniku histopatologicznego. Materiał po operacji,odbytnica i esica z guzem odbytnicy,pierscienie staplera.Adenocarcinoma exulerans G1,membranae muskularis,parietis recti infiltrans-T2\diamtu.6cm.Lineae resectionis chirurgicis,sine infiltrationis carcinomatis\marginis dystalis-3cm,proxymalis-21cm,et radialis-1,5cm.Lymphonodulitis chronic reactiva regionalis 27\27.Lineae resectionis chirurgicis sine neoplasmate.BARDZO DZIĘKUJE,POZDRAWIAM

Aleksander Ropielewski

Opis wskazuje na prawidłowy zakres wycięcia guza o stopniu zaawansowania miejscowego T2 oraz brak nacieków nowotworowych w węzłąch chłonnych. Jest to dobra informacja.