Wynik badania wątroby u 56-latka

wątroba niepowiększona, o cechach stłuszczenia,w segm 4/2 podprzeponowo,podtorebkowo hopodensacyjna zmiana ogniskowa śr 10 mmwidoczna w fazie wrotnej i opużniowej,nie ulega wzmocnieniu. cóż to znaczy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmian taka wymaga weryfikacji np poprzez wykonanie biopsji. Konieczne jest także oznaczenie parametrów wątrobowych.