Wynik MR przy problemach z biodrem

Mam 24 lata i problem z stawem biodrowym. Otrzymałam skierowanie na rezonans. Opis MR : "Niskosygnałowa sklerotyczna przebudowa struktury kostnej przedniego brzegu panewki kostnej. Uwypuklenie powierzchni strefy przejściowej szyjkowo-trzonowej ze zwiększeniem kąta alfa do ok. 69 st. - obraz sugeruje konflikt udowo- panewkowy typu cam. " Bardzo proszę o wyjaśnienie

Lek. Tomasz Budlewski

Konflikt ten polega na tym, że głowa kości udowej nie jest owalna i powoduje uszkodzenia panewki stawowej. Konieczne jest odpowiednie postępowania terapeutyczne. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu lekarskim oraz łącznej analizy powyższego wyniku będzie można określić odpowiednie postępowanie.