Wynik testu ANA 2 a brak wzmocnienia ognisk hiperintesywnych w obrazie MRI

Białko C, aktywność 148,78% norma 70-140); Test ANA2 PPJ graniczny; typ świecenia: ziarnisty, miano 1:160. Od pewnego czasu skok wyników wątrobowych: ALAT 109, ASPAT 59, Triglicerydy 250. Co to oznacza? Badania wykonano ze względu na brak wzmocnienia ognisk hiperintesywnych w obrazie MRI, pomimo obecności prążków oligoklonalnych i indeksu IgG 0,83 i dodatkowo innych objawów przemawiających za SM (przejściowe okresy dekoncentracji, epizod dwojenia przez 12 latami, jednorazowe osłabienie nóg).

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do neurologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.