Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzrost ciśnienia po przyjęciu leków

Witam,mam 45lat i od 10lat lecze sie na nadcisnienie.Moje leki to,rano-Tolucombi80/25,Bisocard2,5mg i wieczorem Amlopin10mg.Ogolnie cisnienie jest w normie,srednia to 130/80.Pytanie jest nastepujace,przed wzieciem wieczornego leku cisnienie mam w granicy 137/86 a po uplywie 2-3godz wzrasta do 140/90 gdzie okolo godz22 zaczyna spadac do normy.Co moze powodac ze cisnienie wzrasta po zarzyciu leku?Pomiar robie starannie. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie - najczęstsze powikłania

Częstość zachorowania na nadciśnienie tętnicze wzrasta wraz z wiekiem. Przyczyną nadciśnienia u osób młodszych są zazwyczaj inne choroby, podczas gdy u starszych osób, nie jest tak łatwo uchwycić przyczynę. Prof. Dr hab. Zbigniew Gaciong informuje, jakie są najczęstsze przyczyny wystąpienia tej dolegliwości.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Aby udzielić odpowiedzi na Pani pytanie mam za mało informacji odnośnie godzin przyjmowania leków orz Pani stanu zdrowia. Sugeruję kontakt z hipertensjologiem i wykonanie holtera ciśnieniowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy