Zabieg IPL a stosowanie Cetaphilu

Dzień dobry , 10 dni temu miałem wykonany zabieg IPL ,wszystko sie zagoiło. Ale twarz jest jescze bardziej czerwona niż przed zabiegiem. Kazano stosować Cathapil DA ULTRA oraz krem 50 +. Pracuję jako kucharz w srodowisku goracego powietrza i pary wodnej. Czy te kremy wystarczą ? proszę o radę pozdrawiam

Niczym się Pan nie zabezpieczy wystarczająco przed gorącą parą wodną. Zalecone postępowanie jest prawidłowe, tyle, że warunki Pana pracy obciążają skórę i należy się liczyć z dłuższym właśnie podrażnieniem. Musi Pan to zaakceptować. Albo wolne w pracy i szybsze gojenie, albo akceptacja zaczerwienienia przez dłuższy niż zaplanowano czas.

Przy takich warunkach pracy na pewno proces gojenia będzie dłuższy. Powinien Pan zgłosić się na wizytę kontrolną po 3-4 tyg od wykonania zabiegu, aby upewnic się,że gojenie przebiega prawidłowo. Cetaphil jest dobrym emolientem i na pewno warto go stosować.