Zachowanie 1,5-rocznego syna

Witam,moj syn 1rok i 5m. Czasami po mieszkaniu biega na palcach,a czasami zgarbi sie jak staruszek i tak chodzi,choc to tylko robi tak przez chwile i przestaje.Zdaza mu sie tez ramie dociagc do ucha i tak byc przez chwile.Nie wiem czy mam sie tym martwic czy to tylko jego takie wygłupy? Pozdrawiam.Monika.

Witam,
po tak krótkim opisie nie można nic stwierdzić. Jeżeli niepokoją Panią zachowania syna proszę udać się na konsultację do psychologa dziecięcego. Być może nie ma powodów do niepokoju, ale sprawdzić nigdy nie zaszkodzi.
Pozdrawiam.

Może to być zabawa, testowanie i doświadczanie własnego ciała. Jeśli poza tym zachowanie i rozwój malca nie odbiega od normy, nie ma się czym martwic. Jeśli zachowania będą się nasilać lub pojawia się inne niepokojące objawy można skorzystać z konsultacji psychologa dziecięcego.

Opis jest niewystarczający by precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Proszę obserwować dziecko, w jakich sytuacjach występują opisane przez Panią zachowania, czy mogą być one przejawem/formą zabawy? W przypadku dalszych wątpliwości warto skorzystać z pomocy psychologa.