Zaczerwieniona dwunastnica a pominięcie antybiotyku

Dzien dobry mam zapalenie błony śluzowej i zaczerwieniona dwunastnicę, do tego nadzerke w przełyku i helicobater pyroli (gastritis chr. Susp.). Dostałem leki: Mesopral (2x1), Duamox (2x1) i metronidazol (2x2). Problem w tym ze miałem brać antybiotyki przez dwa tygodnie, w ta niedziele miały minąć dwa tygodnie ale zostawiłem leki w pracy. Wiec omine 5 razy wzięcie lekarstw, mam w domu tylko Mesopral który mam brać jeszcze przez 6tyg. Czy resztę mam dobrać w pon i wg. Czy zakończyć na 10dn. ?

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie, takie branie leków jest wielką nieodpowiedzialnością- skuteczność antybiotykoterapii przerwanej po pięciu dniach jest żadna i może prowadzić jedynie do wytwarzania opornych na leki bakterii. Proszę zakończyć branie leków 10go dnia i skonsultować się z lekarzem, a Mesopral przyjmować normalnie.