Aktywność fizyczna po zabiegu przepukliny pępkowej

mam pytanie odnośnie przepukliny pępkowej, za tydzień mam operację i zastanawiam się po jakim czasie moge wrócić do normalnej aktywności fizycznej (fitness, siłownia), czy podczas ćwiczeń stosować jakieś zabezpieczenie (pas)? przez jaki okres w szczególności nikać "brzuszków"?

Myślę że po okresie 2-3 miesięcy może Pani wrócić do aktywności fizycznej

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna PANI,
Nie podaje Pani jakim sposobem będzie Pani operowana - laparoskopowo, czy klasycznie.
W przypadku laparoskopii - okres rekonwalescencji wynosi ok. 10 - 14 dni. W przypadku operacji klasycznej - ponad miesiąc. Jednakże, u swoich Pacjentów zalecam dłuższe odpoczynki od siłowni - podarowanie sobie kilku ćwiczeń ważniejsze jest od ewentualnego nawrotu przepukliny.
Pozdrawiam, serdecznie, Wojciech Kawiorski