Alkoholizm w rodzinie a motywacja do życia

Może życie jest jednym wielkim przypadkiem... nie daję sobie rady, mama piła ( teraz się trochę zmieniła dla mnie, mianowicie nie piję) ale ojciec jest alkoholikiem, poniża mnie. Wyparł się mnie. Chciał mnie ostatnio uderzyć. Jest mi ciężko. Kiedyś potrafiłam walczyć o swoje. Ćwiczenia były całym moim życiem, teraz nie jestem w stanie się zmotywować, ciągle jem, co mam zrobić? Jak mam sobie radzić? Już nic nie jest jak kiedyś.

Proszę Pani,

Rzeczywiście sytuacja jest niełatwa. Proszę pamiętać, że to jest Pani życie, i będzie je Pani prowadzić, tak jak Pani chce. O ile to możliwe, dobrze było by wyprowadzić się, podjąć naukę w szkole w innej miejscowości na przykład. proszę skoncentrować się na własnych celach. Przede wszystkim na celach edukacyjnych, i robić swoje..

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski