Badania kontrolne wzroku a jazda samochodem

Witam Panią bardzo. Robiłem ostatnio badania kontrolne do pracy, które mnie zaniepokoiły. Prawe oko: (SF= -2.25; CYL= -0.75; OŚ=100 10) (S+C/2= -2.50) Lewe oko: (SF= -1.75; CYL= -0.50; OŚ=103 9) (S+C/2=-2.00). Pani, która robiła badnia powiedziała też, abym unikał jazdy samochodem po zmroku. Bardzo proszę o pani informację, czy powinienem może nosić jakieś okulary?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie wymaga Pan korekcji wzroku przy pomocy okularów lub szkieł kontaktowych.