Ból brzuszka u niemowlaka

Dzień dobry, mam pytanie wczoraj wieczorem moja 21 miesięczna córka zaczęła bardzo płakać. Na pytanie gdzie boli wskazała paluszkiem dolną cześć brzuszka, dostała także temperatury 38,8 stopni i miała zimne nóżki. Podałam jej lek zmniejszający gorączkę i zaparzyłam herbatkę ziołową. Temperatura się obniżyła i ból się zmniejszył, córka zasnęła. Dziś rano córka czuje się już troszkę lepiej, jednak na pytanie czy boli wskazuje nadal dolną część brzuszka, dodam także że ma trudności ze schylaniem się.  Dodam, że córka jako niemowlę cierpiała na kolki, bardzo się martwię, nie wiem co to może być? Bardzo prosiłabym o pomoc. Dziękuję z góry.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Jeśli nie ma wymiotów i biegunki (o czym nie wiem) to można z pewnym prawdopodobieństwem stwierdzić, że dziecko może mieć zakażenie układu moczowego. Proszę udać się do lekarza pediatry w trybie pilnym.