Ból piersi po wszczepieniu implantu

piewitam ! 3 mieś. temu miałam wszczepione implanty piersi pod mięsień,lewa znakomita, zaś prawa jest twarda i obolała,ból jest przeszywający i bardzo dokuczliwy, od momentu zabiegu nie przespałam żadnej nocy i bez leków przeciw bólowych nie funkcjonuje.W momencie gdy zgłosiłam ten fakt chirurgowi odniosłam wrażenie że Dr. mnie lekceważy, twierdząc, że wszystko jest ok.Ból jedna z czasem nie mija, a ja rozważam usunięcie implantów. Proszę o pomoc i poradę. anka

Trudno mi oceniać stan piersi bez jej bezpośredniego badania, bez oceny klinicznej. Jeśli już 3 miesiąc po zabiegu nadal utrzymują się bóle w zakresie piersi po wprowadzonym implancie to w takim wypadku być może tli się jakieś zakażenie. Trudno taką pierś przebadać z uwagi na tkwiący w niej implant uniemożliwiający np. wykonanie USG. Proszę jeszcze raz udać się do lekarza, który Panią operował, jeszcze raz podkreślić swoje dolegliwości i obawy oraz wyrazić propozycję usunięcia implantu. Możliwe, że doktor uwzględni Pani obawy i wytłumaczy szczegółowe czy ma Pani powody do niepokoju czy też nie.