Ból przy wstawaniu, kaszlu i przy dotykaniu miejsca 18 dni po operacji przepukliny mosznowej

Witam. Jestem 18 dni po operacji przepukliny mosznowej. Byłem operowany sposobem lichtensteina. Było coraz lepiej ale od 4 dni odczuwam ból przy wstawaniu, kaszlu, przy dotykaniu miejsca. Ból nie jest ciągły. Raczej chwilowy(podczas siedzenia nie boli). Pulsujący i rwący. Miejsce bólu to 2-3cm nad blizna po prawej stronie. Nie nosiłem dużych ciężarów. Siatki z zakupami do 4 kilogramów. Czy może to być nawrót przepukliny? Czy tylko jakieś naderwanie mięśni lub naciągniecie szwów?

Witam, to jest dość wcześnie od zabiegu. Proces gojenia jeszcze trwa. Jak wynika z cytowanych objawów ból pojawia się przy działaniu tłoczni brzusznej - czyli naporze na bliznę,