Bóle dziąseł po prawej stronie szczęki

Witam. Od kilku dni mam problem z dziąsłami po prawej stronie (góra i dół ) bolą mnie i są bardzo wrażliwe, nie mogę nawet mocniej myć tej strony. Jest jakis biały nalot jak i a przy zebach nie ma tego białego nalotu lecz są jakby bardzo zaczerwienione nad nimi jakby się odsłoniły. Nie wiem co począc :(

Dzień dobry,

wrażliwość i zaczerwienienie dziąseł są najczęściej objawem zapalenia dziąseł.

Wskazana byłaby wizyta u stomatologa, dokładne badanie i rozpoczęcie leczenia - usunięcie kamienia i osadów nazębnych, wygładzenie powierzchni zębów, zastosowanie preparatów łagodzących stan zapalny dziąseł i wdrożenie właściwej higieny jamy ustnej.