Bolesne krostki w okolicy łechtaczki

Witam! Od kilku dni zaczęłam odczuwać niewielki ból i pieczenie w okolicy łechtaczki, zauważyłam trzy wybulwione krostki z białym czubkiem na końcu. Przy dotknięciu bolą. Co to może być? Czy muszę się zgłosić do ginekologa, czy jakaś maść czy krem pomoże?

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany z dużym prawdopodobieństwem świadczą o infekcji, być może o podłożu grzybiczym. Jednak bez obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu nie da się udzielić pewnej odpowiedzi na to pytanie. Może Pani spróbować zastosować maść dostępną bez recepty w aptece na infekcje grzybicze (clotrimazolum), a jeżeli zmiany nie ustąpią w przeciągu kilku dni niezbędna będzie konsultacja z ginekologiem bądź dermatologiem.
Warto również zastosować preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego - również dostępne w różnych formach bez recepty w aptece. Preparaty te wspomogą prawidłową florę bakteryjną organizmu.

Pozdrawiam