Brak miesiączki a terapia endokrynologiczna

Spóźnia mi się okres 8 dni. Nie miałam nigdy stosunku intymnego z partnerem. Zażywam leki przeciw tarczycy i wypadaniu włosów. Czy spóźnienie okresu jest spowodowane zażywaniem leków?

Magdalena StusiĹska

Jeżeli nie doszło nigdy do stosunku takie opóźnienie okresu jest najprawdopodobniej spowodowane zaburzeniami endokrynologicznymi.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie może spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, zaburzeniami hormonalnymi, stosowaniem niektórych leków. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Jeżeli stan Pani organizmu budzi Pani niepokój, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.