Brak zaufania z powodu zazdrości

Witam ja mam pytanie jak mam zaufać mojej ukochanej ona mi nigdy nie dala powodu do tego by jej nie ufać ze wszystko co mi mówiła było prawda a ja przez swoja zadzrosc nie umiem jej zaufac ze sobie wymyslam ze tak nie jest jak ona mi mówi ze ja nic nie łączy z nim ze nie ma nikogo kogo kocha a ja na każdym kroku jej nie ufam ze i tam mysle inaczej za wymyslam się rzeczy których nie ma albo innego faceta z korym niby ma być to wszystko mnie przytłacza co mam zrobić żeby jej zaufac

Witam,

z Pana opisu wynika, że kłopot jest po Pana stronie. Zachęcam więc, do skorzystania z kilku sesji u psychoterapeuty, gdzie będzie mógł się Pan przyjrzeć z czego wynika kłopot i poradzić z nim.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry. Z tego co pan pisze wynika, że problem jest umiejscowiony w panu. Czy zastanawiał się pan skąd bierze się ta nieufność. Powodem takich podejrzeń może być niskie poczucie wartości i bardziej lub mniej świadome przekonanie, że nie zasługuje się na miłość. Przyczyną może też być projekcja własnych pragnień na drugą osobę - być może pan myśli o innych kobietach i nieświadomie projektuje te pragnienia na swoją partnerkę. Proszę odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Pozdrawiam.