Co o może oznaczać krwawienie miesiączkowe 5 dni przed terminem?

Dostałam okres 5 dni przed terminem. Niestety krwawie intensywniej i dłużej niż dotychczas. Dwa tyg.temu miałam pobieraną cytologia. Czy to może mieć wpływ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Cytologia nie powinna wpłynąć na krwawienie miesięczne. Jeśli objawy nie ustąpią, to powinna Pani skonsultować się z ginekologiem.