Co oznacza taka nagła zmiana zachowania u chłopaka?

Dzień dobry mój chłopak ma 22 lata. Jesteśmy ze sobą ponad 2 lata. Nagle zaczął wszystkich mieć gdzieś. Ze mną chce zerwać, bo chce być sam. Przyjaciół odsuwa od siebie bo chce być sam i ma ich gdzieś. Mówi "nie wiem co się ze mną dzieje co się dzieje z moją psychiką ale chce być sam nie nadaje się do niczego i mam wszystkich gdzieś" chciałabym mu pomóc, ale on nie chce od nikogo pomocy. Co robić? To stało się tak nagle.

Witam,

Rozumiem, że niepokoi Panią nagła zmiana zachowania Pani chłopaka.
Przyczyn zmiany zachowania może być kilka, postawienie diagnozy wymaga poznania szerszego kontekstu oraz bezpośrednio przeprowadzonego wywiadu z Pani chłopakiem.
Jeśli on sam zauważa zmianę swojego samopoczucia, to jest bardziej prawdopodobne, że będzie chciał zmienić ten stan oraz poszukać pomocy specjalisty - psychologa lub psychoterapeuty. Pani zadaniem byłoby natomiast wesprzeć go w poszukiwaniach, wyborze czy podtrzymywaniu motywacji do leczenia.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Dzień dobry.

Jestem bliski zrozumienia Pani sytuacji i emocji, które powstają wskutek wydarzeń opisywanych powyżej.
Proponuję Pani szczerą rozmowę (nie SMS, nie rozmowa telefoniczna) z chłopakiem 'twarzą w twarz'. Proszę opowiedzieć mu o swoich odczuciach, emocjach, o tym, co Pani sądzi. Ważne jest, aby Pani partner również powiedział, co się dzieje i co odczuwa.
Szczera, nieoceniająca rozmowa, pełna zrozumienia i słuchania jest najlepszym lekarstwem.
Ponadto proponuję Pani wizytę u psychoterapeuty - najlepiej wspólną.

Życzę otwartości w związku, komunikacji oraz zrozumienia,
Dariusz Pysz-Waberski