Co oznacza wynik MR 46-latki?

Wiatm. Lekarza mam za 2 tyg a odebrałam wynik rezonansu. Niepokoi mnie jeden akapit: W wykonanym badaniu MR umiarkowanie zwiększona do ok 10 liczba ognisk o podwyższonej intensywności sygnału na obrazach t2 zależnych i FLIAR w lokalizacji podkorowej i okołokomorowej płatów czołowych i ciemieniowychbraz zmian naczyniopochodnych,ewentualnie demielinizacyjnych. Czy to oznacza coś groźnego?

Interpretacja badania zależy od objawów które były powodem jego wykonania. Istotne jest równiez czy ma Pani czynniki ryzyka chorób naczyniowych, np. nikotynizm, nadciśnienie, cukrzyca itp. W opisie badania nie podano wielkości patologicznych ognisk (pomiar w mm). Czy to było badanie kontrolne czy pierwsze? W mojej opinii nie jest wymagana pilna konsultacja neurologiczna, obraz nie sugeruje zagrożenia życia

Witam!
Należy kontynuować dalej diagnostykę neurologiczną: potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Konieczne wyjaśnienie pochodzenia i charakter stwierdzonych w istocie białej drobnych ognisk.
Powodzenia
W. Łuczkowski.