Co powinnam zrobić, aby mieć pewność działania tabletek antykoncepcyjnych?

Stosuje tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus. W 20 dniu wymiotowałam to przyjęciu tabletki. Przyjecie: 21.30 wymioty: 00:15. Nie wzięłam kolejnej tabletki tego dnia, następnego dnia stosowałam normalnie. Nie współżyłam w ostatnich 3-4 tygodniach. Co powinnam zrobić aby mieć pewność działania tabletek? Zrobić przerwę czy skończyć opakowanie (zostały 3 tabletki) i zacząć od razu nowe opakowanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję zacząć liczyć przerwę od dnia potencjalnie niewchłoniętej tabletki albo przyjąć kolejne opakowanie po kolei. Właściwie nie ma znaczenia, który schemat postępowania Pani wybierze.