Kłucie w okolicy serca u 18-latka

Witam, jestem mężczyzną, mam 18 lat i od dawna co jakiś czas odczuwałem krótkie, trwające maksymalnie ~40 sekund bóle dokładnie w miejscu w którym znajduje się serce, takie kłucie w okolicy serca. Przeszywające kłucie w okolicy serca zawsze pojawiało się nagle, nie było związane z wysiłkiem czy stresem. Dolegliwości odczuwałem rzadko, 1/2 razy w miesiącu. Ból mogę scharakteryzować jako kujący, uciskający, zwiększa się podczas brania oddechu. Po tych ~40 sekundach trwania czuje, że coś jakby przeskakuje mi w sercu i ból przechodzi. Od 4 dni kłucie w okolicy serca pojawia się codziennie raz albo 2 razy i jestem trochę zaniepokojony. Z tego co przeczytałem to wygląda na jakieś bóle nerwowe, ale jakoś nie jestem przekonany, ponieważ jestem bardzo spokojnym człowiekiem i tak naprawdę nie mam zmartwień. Co może oznaczać takie kłucie w okolicy serca? Proszę o odpowiedź.

Witam.

Zważywszy na charakterystykę bólu oraz młody wiek, prawdopodobnie przyczyna leży poza sercem. Nie można jednak wykluczyć zaburzeń w obrębie układu bodźco-przewodzącego serca, odpowiedzialnego za generowanie impulsów pobudzających mięsień sercowy do skurczu. Zaburzenia te mogą skutkować krótkotrwałymi zaburzeniami rytmu serca.

Wskazana jest wizyta u lekarza, np. rodzinnego, który oceni - na podstawie wywiadu i badania lekarskiego, uzupełnionych ew. badaniami dodatkowymi, m.in. EKG - czy zasadna będzie 24-godzinna rejestracja EKG aparatem Holtera.

Pozdrawiam.