Czerwone plamy za uszami, na karku, plecach i brzuchu u 1,5-rocznego dziecka

Córka 1.5 roku od ponad tygodnia ma czerwoną wysypkę za uszami, na karku,plecach i brzuszku. Kąpałąm w krochmalu, emolium, nie zmieniałam płynu do prania ani nie dawałam jej nic nowego do jedzenia. Pojawiła się znikąd. Daję 2 dzień fenistil w kroplach. krostki zbladły, ale nadal są. Byłąm już u 4 lekarzy. Nie wiedzą co to może być. Pierwszą teorią był wirus. Badań nie robiłam. Może powinnam zrobić jakieś badania? Może to jednak alergia na coś? Na testy alergiczne jest za mała...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie konieczności zostaną wdrożone odpowiednie badania.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa dziecięcego. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl