Czy ból brzucha może wystąpić podczas kuracji Fromilid?

Witam podczas stosowania leku Fromilid 250 mam bóle żołądka czy powinienem przerwać branie leku i czy jest to normalne??
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wśród skutków ubocznych leku Formilid niestety wyróżnia się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym bóle brzucha/żołądka.

W związku z obecnymi objawami polecamy udać się do lekarza, który zalecił stosowanie tego medykamentu w celu zmiany środka leczniczego, o ile jest to możliwe w tym przypadku. Nie powinien Pan jednak samodzielnie odstawiać przepisanego leku.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na inne pytania dotyczące stosowanego przez Pana leku:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-przy-stosowaniu-antybiotyku-formilid

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-walcze-z-infekcjami-od-dwoch-miesiecy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.