Dlaczego mam ten ból w piersi podczas stosowania plastrów Evra?

Witam. Mam 31 lat i od jakiś 4 miesięcy stosuje plastry Evra. Odkąd je stosuje boli mnie punktowo lewa pierś z lewej strony. Zauważyłam, że w dni kiedy odstawiam hormony nie boli. Ból jest taki tępy, raczej czuje to jako gniecenie, nie nasila się. Nie mam powiększonych węzłów chłonnych pod pachami, nie leci nic z brodawki? Nie zmieniła ona wyglądu, nie jest wklęsła ani nie mam pomarańczowej skórki na piersi ani zaczerwienienia. Czy takie coś może być spowodowane stosowaniem hormonów, czy jednak może się w tej piersi cos dziać? Bardzo dziękuje za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent plastrów antykoncepcyjnych Evra informuje w ulotce, która jest dołączona do opakowania o możliwych działaniach niepożądanych.

Wśród nich wyróżnia tkliwość piersi. Jest to jeden z bardzo częstych skutków ubocznych tej formy antykoncepcji, dlatego najprawdopodobniej dolegliwości bólowe piersi, których Pani doświadcza mają związek z plastrami Evra.

Dla pewności proszę jednak udać się do ginekologa, który zbada piersi i wykluczy ewentualne nieprawidłowości.

Podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiany-tradzikowe-mdlosci-i-bol-piersi-a-stosowanie-plastrow-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plastry-evra-a-bolesnosc-piersi-po-bokach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nabrzmiale-piersi-przy-stosowaniu-plastrow-evra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.