Czy budzić dziecko na częstsze posiłki?

Witam. Moja 2 miesięczna córcia je co 3-4h w ciagu dnia przez 10-15 min, w nocy przerwy wynoszą nawet 6h (zasypia zaraz po kąpieli). Do tej pory rosła i przybierała na wadze jak szalona (kontrola co tydzień z pomiarów wynikało ze przybiera 48g/dzień) ostatnio w ciagu tygodnia przytyła tylko 125g. Karmię piersią, czy powinnam ja budzić na częstsze posiłki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wskazane. W przypadku małych dzieci karmienie można dawkować w/g zasady '' na żądanie''. Warto także wspomnieć iż dziecko może także przyjmować pokarm w czasie snu/drzemki na rękach u Pani.