Czy duże jest ryzyko, że znamię o średnicy 4 mm okaże się złośliwe?

Czy duże jest ryzyko, że znamię o średnicy 4 mm okażę się złośliwe? Czy w przypadku wykrycia u osoby dorosłej znamienia spitzoidalnego (podejrzenie znamienia Reed) zawsze zaleca się jego chirurgiczne usunięcie?

Im mniejsza średnica, tym wcześniejsze stadium rozwoju. Znamiona Reeda u dzieci nie są groźne, im starszy jest człowiek, tym ryzyko większe. Należy takie znamię usunąć w całości i zbadać histopatologicznie.