Czy jednorazowe wdychanie oparów topionego plastiku może być szkodliwe dla zdrowia?

Witam, mam pytanie, czy jednorazowe wdychanie oparow topionego plastiku moze byc szkodliwe dla zdrowia. Dziele mieszkanie ze wspolokatorami i dzis rozgrzewajac piekarnik pojawil sie okropny smrod i dym, probowalam czyscic piekarnik gdy byl juz troche rozgrzany, spedzilam nad tym ok godzine, nie bylam swiadoma ze to byl plastik o czym dowiedzialam sie pozniej. Wiem ze opary topionego plastiku sa toksyczne, ale mam pytanie czy taki jednorazowy incydent moze byc szkodliwy dla zdrowia, spedzilam w tym dymie troche czasu. Pozniej przygotowywalam potrawe ale juz na kuchence, czy te opary mogly pozostac na jedzeniu i czy mozna bezpiecznie uzywac piekarnika po wyczyszczeniu. Dziekuje za odpowiedzi.

Lek. Michał Lenard

Taki jednorazowy epizod nie powinien wpłynąć na Pani zdrowie, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!