Czy jestem anorektyczką i czy powinnam iść do lekarza?

Hej! Zastanawiam się, czy mam problem. Mam 16 lat i 167 cm wzrostu, natomiast moja waga wynosi niecałe 45 kg. Do tego mam zaburzenia nastrojów. Nadal wydaje mi się jednak, że jestem za gruba. Ważę się regularnie, jednak każdy spadający kilogram już mnie nie cieszy, tylko nadal wydaje mi się, że to jest za dużo i dążę do jeszcze mniejszej wagi. Nigdy tak naprawdę nie ważyłam dużo i dlatego wydaje mi się, że to głodzenie się i uprawianie sportu ma podłoże psychiczne. Mam okropne zmiany nastrojów i wszystko co cieszyło mnie wcześniej, teraz już mnie nie obchodzi. Jem naprawdę mało i nie lubię tego robić przy kimś z rodziny. Rodzice mówią, że wyglądam okropnie i że powinnam jeść, a nawet mnie zmuszają. Jednak to nie pomaga, ponieważ nie mogę się uwolnić od myśli, że jestem gruba i jak będę jadła, to będę jeszcze grubsza. Proszę o poradę, bo sama już nie wiem.

Witam serdecznie,

Twoja waga jest zdecydowanie zbyt niska!
Przy tym wzroście daje wskaźnik BMI o wartości 16,1 kg/m2, a anoreksję rozpoznaje się, gdy jest on mniejszy od 17,5 kg. Pomimo niskiej wagi, nadal postrzegasz siebie jako otyłą, co jest kolejnym objawem anoreksji, podobnie jak dążenie do wyznaczonej sobie zbyt niskiej wagi.
W tej sytuacji powinnaś zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Aby rozpocząć leczenie, potrzebujesz zgody rodzica.
Przeczytaj informacje dostępne w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Z pozdrowieniami