Czy łupież może być związany z karmieniem piersią?

Mam pytanie czy łupież może być związany z karmieniem piersią, jestem matką 8 miesięcznej Natalki i od pewnego czasu swędzi mnie skóra głowy i mam łupież a karmię piersią czy to może mieć jakiś związek, wcześniej nigdy nie miałam takiego problemu. Jak mogę to wyleczyć????

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie wydaje się żeby karmienie piersią miało związek z łupieżem. Jednakże po zakończonej ciąży mogło dojść do bardzo wielu dysregulacji układu hormonalnego i powinna się Pani udać do ginekologa oraz dermatologa. Pozdrawiam