Halidor i Vinpocetine a alkohol - czy występuje interakcja?

Witam. Chciałbym zapytać, czy między lekami Halidor i Vinpocetine a alkoholem występuje interakcja? Pytam, bo ulotka Halidor nic na ten temat nie mówi, a w Internecie znalazłem informacje o interakcji istotnej, a wręcz niebezpiecznej. Druga sprawa, jeżeli interakcja faktycznie występuje, to jaki jest bezpieczny okres przerwy między ostatnimi dawkami Halidoru i Vinpocetine a spożyciem alkoholu? Czy jest to okres dłuższy w granicach kilku dni, tygodni, czy wystarczy przykładowo pominąć jedną dawkę Halidoru by napić się piwa? Leczę się regularnie Halidorem i Vinpocetine, jestem tym już trochę zmęczony, chciałbym napić się piwa wieczorem jak dawniej. Wiem, że Halidor ma dość intensywne działanie, ale czy na pewno wchodzi w interakcję z alkoholem? Czy wzięcie tabletek Halidoru i Vinpocetine i napicie się alkoholu tego samego dnia jest złym pomysłem? Nie chcę sobie zaszkodzić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest wskazane aby spożywać alkohol w trakcie kuracji. Nie polecam też odstawiać tabletki aby napić się np piwa.