Czy mój znajomy może zgłosić się na SOR jeżeli nie ma ubezpieczenia i skierowania od lekarza?

Witam mój znajomy jest alkoholikiem dwa lata temu był w szpitalu na wątrobę gdzie ledwo go odratowali, sytuacja znowu się powtórzyła ponieważ od tygodnia jest żółty, a wręcz pomarańczowy ma już spory brzuch i bóle, nie może spać, ani jeść. Niestety nie ma ubezpieczenia i skierowania od lekarza do szpitala, a termin prywatny jest bardzo odległy czy przyjmą go na SOR zbadaja i ewentualnie przyjmą do szpitala? Już nie wiem co mam robić jak mu pomóc.

Lek. Tomasz Budlewski

tak konieczna wizyta w SOR/IP
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.