Czy można łączyć leki Glucophage z Fenteraminą?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie łączenia leków glucophage 500 (przepisane W celu redukcji masy ciala) z fenteramina (adipex) tj czy to skojarzenie leków nie jest niebezpieczne dla zdrowia bądź maja wyklyczajace sie dzialanie. Negatywne skutki zażywania adipex sa mi znane, chodzi mi o połączenie leków. Kamila

Lek. Michał Lenard

Nie ma badań, które świadczyłyby o bezpieczeństwie stosowania razem tych dwóch preparatów. Oczywiście stanowczo odradzam stosowanie adipexu, w Polsce jest on zakazany. Pozdrawiam!