Czy można uprawiać Crossfit po operacji przepukliny?

Czy 9 miesięcy po przebytym zabiegu przepukliny pachwinowej met. Lichtensteina nie ma przeciwwskazań aby wrócić na treningi crossfit? Zdaje sobie sprawę że crossfit jest treningiem mocno siłowym i wytrzymałościowym i czy mogę spokojnie bez żadnych barier wrócić i trenować jak przed zabiegiem bez obawy że przepuklina wróci
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

9 miesięcy po zabiegu przepukliny pachwinowej to zazwyczaj wystarczająco długi czas, aby ciało miało szansę na pełne wyleczenie i regenerację. Jednak decyzja o powrocie do treningów crossfit powinna być indywidualna i najlepiej skonsultować ją z lekarzem lub fizjoterapeutą, który zna dokładnie Pański stan zdrowia oraz historię choroby i rekonwalescencji.

Trening crossfitu, ze względu na jego intensywność i różnorodność ruchów, może generować duże obciążenia dla ciała, w tym dla obszarów podatnych na powstanie przepukliny. Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć ostrożnie i stopniowo, zwracając uwagę na reakcje swojego ciała.

Zachęcamy zatem do podjęcia kontaktu z lekarzem, aby upewnić się, że podejmowane ćwiczenia nie będą mieć negatywnego wpływu na Pańskie zdrowie. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/crossfit

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-i-brzuszna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.