Czy należy całkowicie zrezygnować z produktów zawierających witaminę C?

Podczas zakupu Biseptolu (przepisanego na zapalenie układu moczowego) Farmaceutka w aptece zwróciła uwagę, aby na czas kuracji Biseptolem nie zażywać witaminy C. Czy należy całkowicie zrezygnować z produktów zawierających witaminę C ( np. cytryna do herbaty) czy chodzi tylko o syntetyczną witaminę C.

Dzień dobry,

głównie chodzi o syntetyczną witaminę C, aczkolwiek produkty spożywcze bogate w tą witaminę również można ograniczyć.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga