Czy orgazm jest niebezpieczny, jeśli mam skróconą szyjkę macicy i założony pessar w ciąży?

Witam, jestem w 22 tygodniu ciąży, mam skróconą szyjkę 24 mm, założony pesar. Wiem że współżyć nie wolno, ale czy sam orgazm, bez współżycia jest niebezpieczny?

Lek. Michał Lenard

Tak, sam orgazm również może być niebezpieczny, należy go unikać. Pozdrawiam!