Czy podczas kuracji mogę używać serum punktowo na przebarwienia?

Witam, czy podczas stosowania kuracji izotekiem ( już 3 miesiąc ) mogę stosować serum Niacynamid o stężeniu 5% punktowo na przebarwienia? Trądzik znika, ale chciałbym złagodzić stare i nowe przebarwienia. Mimo że unikam słońca i używam filtr 50 to posiadam. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Stosowanie Niacynamidu miejscowo nie stanowi przeciwwskazania. Jednakże skupiłabym się na wsparciu procesów regeneracyjnych od środka i przeciwzapalnych- redukcja przebarwień potrądzikowych .

Dieta bogata w antyoksydanty - w tej chwili to sezonowe owoce czerwone i jagodowe do tego zielone warzywa ( fasola szparagowa, brokuł, kiełki nasion ) obowiązkowo suplementacja przeciwzapalna kwasami omega np olej z wiesiołka, ogórecznika przez 3 miesiące. Potwierdzone badaniami klinicznymi działanie przeciwzapalne , hamujące namnażanie się cytokin prozapalnych odpowiedzialnych za powstawanie trądziku .

Zewnętrznie preparaty nawilżające - kosmetykami zalecanymi przez lekarza. Ważne o zadbanie płaszcza hydro- lipidowego skóry i tak jak Pani stosuje kosmetyki przeciwsłoneczne plus dodatkowa ochrona czapka, kapelusz i unikanie upalnego słońca.

Ania