Czy powinno się szczepić dzieci przeciw grypie?

Witam! Jak każdy młody rodzic zastanawiam się nad szczepieniem mojego 2,5-letniego syna przeciwko grypie. Wiem, że okres szczepień pewnie się już zakończył ale i tak zapytam. Czy mój 2,5-letni syn powinien być zaszczepiony przeciwko grypie? Dodam, że ja i żona zostaliśmy zaszczepieni. Obydwoje jesteśmy z grupy ryzyka. Ja ze względu na chorobę przewlekłą (cukrzyca) a żona ze względu na pracę (nauczyciel = dużo dzieciaków często z chorobami). Ważną informacją jest pewnie to, że syn jak na razie nie chodzi do przedszkola. Wozimy go do opiekunki. Zapytałem ze względu na to co się dzieje w mediach. Ciągle donoszą (media) o nowych zachorowaniach, powikłaniach i zgonach spowodowanych przez AH1N1. Oczywiście dodają, że nie ma się czym przejmować bo to już jak grypa sezonowa (to już słowa ekspertów) ale zawsze wprowadzają pewny rodzaj niepokoju. Aha - lekarze pediatrzy, których pytałem przeważnie odradzają szczepienie syna. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, Miniekk

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Szczepienie przeciw grypie jest szczepieniem zalecanym. Jest to najskuteczniejsza metoda aby choroby uniknąć.

Rzeczywiście najkorzystniej jest przyjmować szczepienie w miesiącach jesiennych, proszę również pamiętać, ze odpowiedź pojawia się w 10-15 dni od szczepienia.

W przypadku dziecka w tym wieku  i faktu że do tej pory nie było szczepione, wskazane będzie podanie dwóch dawek szczepionki.

Polecam jeszcze artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/szczepionki-przeciwgrypowe

Decyzja należy do Państwa.

Pozdrawiam