Czy przebywanie na zewnątrzpo zbiegu frakcjonowania może przynieść negatywne konsekwencje?

Witam. Dnia 07.09.br (czwartek) byłam na zabiegu frakcjonowania mikroigłowego VIVACE. Dzisiaj (13.09) przebywałam na dworze mniej więcej 2 godziny z wcześniejszym zastosowaniem kremu z filtrem 50. Czy takie przebywanie na zewnątrz może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla efektów zabiegu? (spłycenie blizn potrądzikowych). Dodam, że niebo było przez większość czasu zachmurzone.

Witam najlepiej 2-3 dni unikać bezpośredniego długiego przebywania na dworze ,a w szczególności na słońcu. Ale lekarz zapewne wszystko z Panią omówił. A jeśli cokolwiek Panią niepokoi to należy przedzwonić lub udac się do lekarza wykonującego zabieg.

Jeśli nałożyła Pani krem z filtrem, nie powinno się nic złego stać. Jednak przypominam, że preparaty z filtrem na obszar poddany zabiegowi powinno się nakładać co 2-3 godziny, lub stosować preparaty fotostabilne, np. Sunsimed.