Czy rana po marsupializacji kiedykolwiek zrośnie się?

jestem 3 dni po marsupilisacji,odkryłam ze po zabiegu pozostaje,bardzo brzydka rana,czy ona kiedykolwiek sie zrosnie?jestem przerazona tym co zobaczyłam.magda

Przerażenie może wynikać z braku informacji uzyskanych przed zabiegiem.
Otwarta rana w tej sytuacji to opcja gojenia, która może przynieść całkowite wygojenie - regularna pielęgnacja jest bezwzględnie konieczna, może zając nawet parę tygodni.

Witam Pani Magdo. Domyślam się iż chodzi o torbiel Bartolina. Rana musi oczyścić się oraz wypełnić się tkanką ziarninową, by następnie wynaskórkować. Spokojnie to trochę potrwa, lecz zagoi się bez wątpienia. Nie wiem czy ginekolodzy znają nowoczesne opatrunki - sorbalgon lub aquacel Ag do wnętrza rany, od zewnątrz przykryte opatrunkiem przykładowo granuflelx extra thin. Taki opatrunek można utrzymać kilka dni. Uszy do góry.