Czy stosując Coaxil można starać się o dziecko?

Witam. Planujemy z mężem drugie dziecko, aktualnie jestem w piątym miesiącu leczenia coaxilem, więc został jeszcze miesiąc. Mój lekarz aktualnie jest na urlopie do końca miesiąca. Po jakim czasie od odstawienia coaxilu można zacząć starania o dziecko? Słyszałam też, że coaxilu nie można odstawić "od razu" tylko należy robić to stopniowo. Kiedy powinnam zacząć zmniejszać dawkę i jak to robić jeśli aktualnie biorę 3x1 tabletkę?

Lek. Michał Lenard

Starania o dziecko można rozpocząć od razu po zakończeniu leczenia. Lek należy odstawiać stopniowo przez co najmniej 1-2 tygodnie. Jeśli chodzi o zalecenia dotyczące odstawiania leku, powinna Pani poradzić się swojego lekarza jak tylko będzie dostępny. Pozdrawiam!