Czy to normalne, że poszczególne wymiary biometrii płodu różnią się tygodniami?

Czy to normalne, że poszczególne wymiary biometrii płodu różnią się tygodniami? Badanie zostało wykonane w 31 0 tc BPD=33 6 HC= 33 4 AC= 29 1 FL=29 6 Średni wiek płodu obliczony z biometrii: 31 4 Przypuszczalna masa płodu 1500 g Wielkość płodu: AGA-zgodna z wiekiem ciążowym Boje się, że coś jest nie tak skoro głowa jest większa niż reszta ciała...

Lek. Paweł Szadkowski

Głowa u płodu powinna być większa niż reszta ciała. Wielkość płodu jest zgodna z wiekiem ciążowym, więc nie ma powodu do niepokoju. Pomiary są oczywiście dokonywane najbardziej precyzyjnie, jak się da, ale proszę pamiętać, że dziecko często się rusza i parę milimetrów różnicy nie jest powodem do niepokoju.