Czy w badaniu tokologicznym wykryje się lek, który był podawany przez jakiś czas?

Witam. Mam pewnien problem. Czy w badaniu tokologicznym wykryje się lek który był podawany przez jakiś czas a w dniu oddania moczu nie był podany? Chodzi o hydroksyzynę lub podobny lek. Podejrzewam że w przedszkolu moje dziecko dostaje ten lek " jako tik taka" dzisiaj zawiozłam mocz na badania ale boję się ze mimo to nie wyjdzie.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje is do dyrektora przedszkola i powiedzieć o swoich podejrzeniach