Czym jest tzw. syndrom długiej twarzy?

Chciałbym się zapytać, czym jest tzw. syndrom długiej twarzy, czym się charakteryzuje, ile może trwać leczenie i jakie mogą być skutki nieoperowanej wady?

Terminem „zespół długiej twarzy” określa się typ twarzy i uzębienia, który charakteryzują zwiększona przednia wysokość twarzy oraz zgryz szkieletowy otwarty. Typ twarzy i uzębienia zwany zespołem długiej twarzy jest dla pacjenta poważnym zaburzeniem, zarówno pod względem czynnościowym, jak i estetycznym, wymagającym niejednokrotnie zabiegów z zakresu chirurgii ortognatycznej.