Dlaczego jestem senna po leku Venlectine?

Witam serdecznie, przyjmuje lek venlectine, jestem senna i zmeczona. Lekarz poradzil brac na NOC potem na dzień nic się nie zmienia. Są raz dziennie momenty energi ale trwa bardzo krótko i znów zmeczenie. Zawalam ważne sprawy. Wizyta dopiero za tydzień co robić? Nasenne leki to doroson. Dawka velanctine 150.

Witam Panią Serdecznie,

Zapraszam Panią do kontaktu, z lekarzem Panią prowadzącym, gdyż zna Panią i Pani historię leczenia.

Z życzeniami tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Przyjmowanie tego typu leku może w początkowym okresie, przez pierwsze 2-3 tygodnie powodować takie skutki uboczne jak senność, zawroty głowy, bóle głowy. Trwa to dopuki organizm się nie przyzwyczai do leku, może to potrwać do miesiaca. Leki antydepresyjne zaczynają w pełni działać po 2-3 tygodniach stosowania, do miesiaca.Na początku stosowania może sie Pani czuć bardzo źle. Proszę poczekać jakiś czas,może ten lek jeszcze nie zacząła działać, kiedy pójdzie Pani na wizytę do lekarza prosze powiedzieć o objawach,wówczas lekarz zadecyduje co do ewentualnej zmiany dawki.Przyjmowane leki nasenne mogą powodować senność i brak energii w ciągu dnia.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska