Dlaczego mam to pieczenie po operacji przepukliny?

Jestem po dwóch operacjach przepuklin. Pierwsza była rok temu - pępkowa- pod skóra w pępku czuje wyraźnie przy dotyku szwy albo coś w tym rodzaju, jak to możliwe? Druga operacja była 3 miesiące temu - pachwinowa- wszystko dobrze się goiło, choć w dalszym ciągu w okolicach pachwiny czuje jakby zdrętwiałą skore i czasami silne pieczenie w samej pachwinie czy to normalne objawy po takim czasie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból po operacji przepukliny jest zjawiskiem naturalnym, jeżeli utrzymuje się kilka dni po operacji. W Pani przypadku, gdy występuje on ponad rok po przebytej operacji, wskazane jest jak najszybsze skonsultowanie tego z lekarzem, najlepiej chirurgiem, który operował. Należy też obserwować zagojone rany, czy nie tworzy się zaczerwienienie lub obrzęk.

W przypadku przepukliny brzusznej czasami dyskomfort bólowy związany jest z procesem zrostu tkanek po przebytej operacji, jednak w dalszym ciągu nie powinno to trwać tak długo. Możliwe, że zostało coś naderwane, dlatego wskazana jest konsultacja u chirurga.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny do Pani problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-rany-po-operacji-przepukliny-pachwinowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bol-i-pieczenie-po-zabiegu-przepukliny-pachwinowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-po-zabiegu-operacyjnym-przepukliny-pachwinowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.