Dlaczego nie odczuwam przyjemności ze stosunku i mam suchość pochwy?

Witam, mam 21 lat i mam problem z brakiem odczuwania przyjemności i suchością pochwy podczas stosunku. Problem ten nie występuje podczas gry wstępnej (całowania, dotykania), wtedy czuję podniecenie i bardzo wilgotną pochwę. Członek po grze wstępnej wchodzi gładko i nie sprawia bólu, jednakże z czasem podczas uprawiania seksu tracę podniecenie i stosunek staje się nieprzyjemny (otarcia, pieczenie). Nigdy także nie potrafię osiagnac orgazmu jak tylko podczas masturbacji. W trakcie masturbacji także nie tracę podniecenia i nawilżenia, tak jak ma to miejsce w przypadku stosunku. Nie mam blokad psychicznych, posiadam stałego partnera. Mam wrażenie, że żadna forma pieszczot (oralne, stosunek dopochwowy) nie są mnie w stanie doprowadzić do orgazmu, jak tylko moja własna ręka. Często po seksie mam niedosyt i ochotę na więcej, chociaż wiem, ze sam stosunek nie doprowadzi mnie do orgazmu. Proszę o pomoc.

Dzień dobry.

Na podstawie Pani opisu można wysnuć wniosek, że być może przyczyną Pani problemu jest nadmierne skupianie się na "konieczności" odczuwania przyjemności i orgazmu podczas seksu. Możliwe, że to odczucie powoduje wzrost Pani napięcia nerwowego spowodowanego oczekiwaniem nadejścia "tego czegoś", które nie nadchodzi. Czasami przyczyną tego rodzaju problemu może być również ogólne samopoczucie w związku (nie wystarczy "mieć" stałego partnera - ważniejsze jest to, co się w relacji z nim dzieje - nie tylko w sferze seksualnej).

Jak Pani opisuje, jest Pani w stanie osiągnąć orgazm podczas masturbacji, co ukazuje Pani sytuację w znacznie bardziej optymistycznym świetle. Mówiąc wprost - jest Pani w stanie uzyskać orgazm, a to, jaką drogą się to na razie dzieje, można na razie odłożyć na przysłowiową półkę i nie demonizować problemu.

Konkludując - warto byłoby rozważyć konsultację seksuologiczną (wraz z partnerem), bądź psychologiczno-seksuologiczną, podczas której mogliby Państwo wspólnie przyjrzeć się Waszemu pożyciu seksualnemu i ogólnie związkowi. Konieczne jest podkreślenie, że problem związany z brakiem satysfakcji seksualnej podczas współżycia warto rozpatrywać jako problem pary - bo takim w istocie on jest. Zarówno bowiem Pani, jak i Pani partner macie wzajemny wpływ na jakość odczuwanej przyjemności podczas współżycia, jak również na jej brak.

Pozdrawiam.

Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/