Gojenie ran po porodzie

Witam, jestem 2 miesiące po porodzie. Byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa jednak prawie nic się nie dowiedziałam. lekarka zbadała mnie, było to bardzo bolesne. szczypie mnie teraz cewka moczowa i mam jakieś pęknięcie, do tego po USG boli mnie szyjka. jeszcze krwawię. czy to normalne? z zewnątrz rany się zagoiły, w środku nie. wcześniej miałam grzybicę. czy przez to rany i macica nie chcą się goić? co robić? czuję też takie parcie na krocze, jakby główka dziecka napierała jak przy porodzie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie nie są naturalne. Tym bardziej, że jest Pani już 2 miesiące po porodzie. Opisane objawy mogą być natomiast wynikiem infekcji, co zdecydowanie utrudnia proces gojenia. Jeśli nie dostała Pani od lekarza żadnych leków, sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą ginekologiem. Proszę pamiętać, że podczas wizyty ma Pani prawo o wszystko zapytać.